Wersja tekstowa     Aresztuj się     Kontakt     Dropbox

Jesteś zalogowany    Wyloguj się

Serwis Informacyjny Służby Aresztowej RP

więcej wiadomości »

Informacje prasowe o zatrzymanym:

Warszawa: Jan Kowalski pierwszym zatrzymanym za mandaty parkingowe

Fotka

Nowelizacja lokalnego prawa dostosowująca je do nowych ustaw zasadniczych daje gminom możliwości kierowania spraw o zaleganie z płatnością za mandaty parkingowe już od najniższych kwot. Teoretycznie wystarczy zalegać z dwoma mandatami na kwotę większą niż 100zł przez 6 miesięcy, aby nasza sprawą zajął się sąd.

Wykonywanie przepisów budzi wiele kontrowersji, a to wszystko, dlatego, że sądowe wezwanie do zapłaty niewiele różni się formą od gminnego, natomiast konsekwencją niedotrzymania terminu spłaty zaległości wraz z odsetkami jest praktycznie jak prośba o bilet za kratki.

Pierwszą skazaną osobą jest 99-letni (sąd zezwala na publikacje danych osobowych). Ma odsiedzieć w areszcie miesiąc za zaleganie z mandatami na kwotę 1450zł. Na nic zdała się argumentacja obrońcy o zbyt krótkim czasie na zaznajomienie się z nowym prawem.

Gminy już odnotowały znaczny wzrost sprzedaży biletów parkingowych oraz wpływów do budżetu z tytułu zaległości mandatowych.

źródło: Dziennik Lokalny Warszawa

Informacje o osadzonym

Sygnatura sprawy: 2567/M/07
Numer identyfikacyjny: 1222/07/7

  • Imię: Jan
  • Nazwisko: Kowalski
  • Wiek: 99 lat
  • Miasto: Warszawa
  • Województwo: mazowieckie

Identyfikator więzienny: 1029907/R
Status przydziałowy: 4+

Zakład karny: 54L
Oficer prowadzący: sier.Jerzy Stolica

Informacje dla strażników

Osadzony jest bardzo agresywny, zaleca się wyjątkową ostrożność oraz izolacje od innych więźniów, jak również stałą obserwację.