Wersja tekstowa     Aresztuj się     Kontakt     Dropbox

Jesteś zalogowany    Wyloguj się

Serwis Informacyjny Służby Aresztowej RP

więcej wiadomości »

Informacje prasowe o zatrzymanym:

Warszawa: Jan Kowalski został aresztowany pod zarzutem działania na szkodę Państwa

Fotka

Zatrzymania dokonali funkcjonariusze ABW na bezpośredni rozkaz Ministra Sprawiedliwości w związku w pojawieniem się nazwiska mężczyzny na taśmach, na których rejestrowano rozmowy osób, jak utrzymuje Prezes Rady Ministrów, tworzących trzon "układu przestępczo-biznesowego".

Jan Kowalski został skuty w kajdanki i wyprowadzony ze swojego domu wcześnie rano. Funkcjonariusze mają niedługo ujawnić zapis audio-video z zatrzymania.

To jedno z najszybszych osadzeń zatrzymanego w zakładzie karnym. Rząd traktuje to jako sukces wprowadzenia nowych ustaw regulujących działanie prokuratury i sądów, jednak opozycja zarzuca rządzącym znaczne upolitycznienie sprawy i działanie pod publikę, aresztując osobę, która w rzeczywistości jest płotką.

Zatrzymany 99-latek został skazany na 4 lata pozbawienia wolności, jednak wyrok uprawomocni się dopiero za dwa tygodnie. Do tego czasu adwokaci osadzonego mają czas do sporządzenia apelacji.

źródło: Dziennik Lokalny Warszawa

Informacje o osadzonym

Sygnatura sprawy: 2567/M/07
Numer identyfikacyjny: 1222/07/7

  • Imię: Jan
  • Nazwisko: Kowalski
  • Wiek: 99 lat
  • Miasto: Warszawa
  • Województwo: mazowieckie

Identyfikator więzienny: 1039907/R
Status przydziałowy: 4+

Zakład karny: 54L
Oficer prowadzący: sier.Jerzy Stolica

Informacje dla strażników

Osadzony jest bardzo agresywny, zaleca się wyjątkową ostrożność oraz izolacje od innych więźniów, jak również stałą obserwację.