Wersja tekstowa     Aresztuj się     Kontakt     Dropbox

Jesteś zalogowany    Wyloguj się

Serwis Informacyjny Służby Aresztowej RP

więcej wiadomości »

Informacje prasowe o zatrzymanym:

Warszawa: Jan Kowalski aresztowany za obrazę majestatu.

Fotka

W Polsce powróciły czasu inwigilacji i donosicielstwa. Mężczyzna został aresztowany za obrazę majestatu Prezydenta na podstawie zapisu audio jednej z jego rozmów ze znajomymi.

Jan Kowalski spotkał się w piątkowy wieczór ze swoimi znajomymi w jednym z barów. Rozmawiali na różne tematy, nie ominęli też polityki. Jednemu z gości nie sposobały się poglądy towarzystwa, postanowił zarejestrować rozmowy na dyktafonie wbudowanym w swój telefon komórkowy i wezwać policję.

Zatrzymani zostali przewiezieni bezpośrednio przed obliczę sądu 24-godzinnego, gdzie najbardziej aktywny w rozmowie Jan został od razu skazany na 3-miesiące pozbawienia wolności. Reszta osób otrzymała kary grzywny od 500 do 7000 złotych.

Jest to najgłośniejsza sprawa o obrazę majestatu w naszym wojewódzwie. Już zainteresowały się nią największe stacje telewizyjne oraz opozycja. Będziemy Państwa informować o przebiegu apelacji. W najbliższym czasie kancelaria Prezydenta powinna wydać oświadczenie w tej sprawie.

źródło: Dziennik Lokalny Warszawa

Informacje o osadzonym

Sygnatura sprawy: 2567/M/07
Numer identyfikacyjny: 1222/07/7

  • Imię: Jan
  • Nazwisko: Kowalski
  • Wiek: 99 lat
  • Miasto: Warszawa
  • Województwo: mazowieckie

Identyfikator więzienny: 1049907/R
Status przydziałowy: 4+

Zakład karny: 54L
Oficer prowadzący: sier.Jerzy Stolica

Informacje dla strażników

Osadzony jest bardzo agresywny, zaleca się wyjątkową ostrożność oraz izolacje od innych więźniów, jak również stałą obserwację.