Wersja tekstowa     Aresztuj się     Kontakt     Dropbox

Jesteś zalogowany    Wyloguj się

Serwis Informacyjny Służby Aresztowej RP

więcej wiadomości »

Informacje prasowe o zatrzymanym:

Warszawa: król polskiego spamu w areszcie.

Fotka

Zatrzymano mężczyznę, który wg Biura do Zwalczania Przestępczości Komputerowej Policji miasta Warszawa był odpowiedzialny szacunkowo za 42% wiadomości spam wysyłanych z naszego kraju za granicę, głównie do Stanów Zjednoczonych.

Sprawcą okazał się 99-letni Jan Kowalski, w jego mieszkaniu zabezpieczono sprzęt komputerowy wart ponad 20 tysięcy złotych. Komputery działały non-stop wysyłając wiadomości do setek tysięcy osób na całym świecie. Zabezpieczona dokumentacja, którą prowadził Jan dostarczyła policji wielu cennych informacji. Sprawdzane są kolejne tropy, niewykluczone są kolejne zatrzymania.

Policja nie chce ujawnić ile sprawca zarabiał na tym procederze, jednak nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że są to kwoty dochodzące do dziesiątek tysięcy złotych miesięcznie. Majątek spammera został zabezpieczony i decyzją sądu uległ całkowitemu przepadkowi. Osadzony spędzi w areszcie 5 lat z możliwością ubiegania się o wcześniejsze zwolnienie po 3 latach.

Internauci odetchnęli z ulgą i czekają na kolejne zatrzymania.

źródło: Dziennik Lokalny Warszawa

Informacje o osadzonym

Sygnatura sprawy: 2567/M/07
Numer identyfikacyjny: 1222/07/7

  • Imię: Jan
  • Nazwisko: Kowalski
  • Wiek: 99 lat
  • Miasto: Warszawa
  • Województwo: mazowieckie

Identyfikator więzienny: 1099907/R
Status przydziałowy: 4+

Zakład karny: 54L
Oficer prowadzący: sier.Jerzy Stolica

Informacje dla strażników

Osadzony jest bardzo agresywny, zaleca się wyjątkową ostrożność oraz izolacje od innych więźniów, jak również stałą obserwację.