Wersja tekstowa     Aresztuj się     Kontakt     Dropbox

Jesteś zalogowany    Wyloguj się

Serwis Informacyjny Służby Aresztowej RP

więcej wiadomości »

Informacje prasowe o zatrzymanym:

Warszawa: Najwyższa kara pozbawienia wolności za mobbing.

Fotka

W dniu wczorajszym za psychiczne znęcanie się nad swoimi kolegami i koleżankami w pracy został aresztowany 99-letni Jan Kowalski. Wiadomość jest o tyle sensacyjna, że bardzo rzadko zdarzają się wyroki skazujące w takich sprawach, a w tutaj orzeczono najwyższy wymiar kary - 5 lat bezwarunkowego pozbawienia wolności.

Proces nękania psychicznego, jaki stosował osadzony był systematyczny w stosunku do grupy współpracowników i trwał ponad sześć miesięcy. Pokrzywdzeni są pod opieką policyjnego psychologa, który powiedział, że godność tych osób została mocno naruszona, dlatego żadne z nich osobiście nie zgłosiło problemu. Cała sprawa wyszła na jaw dzięki anonimowej notatce, po której dokonano kontroli monitoringu w firmie.

Psycholog, który przez 24 godziny obserwował aresztowanego zakomunikował, że ma on zachwiane poczucie własnej wartości, dlatego przez podstęp, kłamstwa, plotki i psychiczne nękanie starał się wyeliminować konkurencję w firmie.

źródło: Dziennik Lokalny Warszawa

Informacje o osadzonym

Sygnatura sprawy: 2567/M/07
Numer identyfikacyjny: 1222/07/7

  • Imię: Jan
  • Nazwisko: Kowalski
  • Wiek: 99 lat
  • Miasto: Warszawa
  • Województwo: mazowieckie

Identyfikator więzienny: 1109907/R
Status przydziałowy: 4+

Zakład karny: 54L
Oficer prowadzący: sier.Jerzy Stolica

Informacje dla strażników

Osadzony jest bardzo agresywny, zaleca się wyjątkową ostrożność oraz izolacje od innych więźniów, jak również stałą obserwację.