Wersja tekstowa     Aresztuj się     Kontakt     Dropbox

Jesteś zalogowany    Wyloguj się

Serwis Informacyjny Służby Aresztowej RP

więcej wiadomości »

Informacje prasowe o zatrzymanym:

Warszawa: Jan Kowalski, znany miejscowy graficiarz, został aresztowany za wandalizm

Fotka

W piątkowy wieczór w okolicach dworca PKP został zatrzymany 99-letni Jan Kowalski. Mężczyzna na przesłuchaniu po przedstawieniu dowodów przyznał się do winy i decyzją sądu 24-godzinnego został skazany na 6 miesięcy pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze schwytali sprawcę na gorącym uczynku, kiedy malował farbą w sprayu jeden z wagonów pociągu, który przed momentem skończył bieg. Po zatrzymaniu przez Służby Ochrony Kolei został przekazany w ręce policji. Miał podwójnego pecha, ponieważ tydzień wcześniej ten niestrzeżony teren został objęty nadzorem wizyjnym, co dostarczyło prokuraturze niezbitych dowodów.

Policjanci nieoficjalnie przyznają, że mężczyzna był bardzo agresywny - Pod naszym adresem padło wiele niecenzuralnych słów, jednak nie chcieliśmy już pogarszać sprawy chłopaka, zwłaszcza, że teraz takie sprawy załatwia się z mniejszą niż dotychczas pobłażliwością - mówi jeden z funkcjonariuszy.

Władze PKP są zadowolone z obrotu sprawy, liczą, że osadzenie sprawcy w areszcie zapobiegnie takim incydentom w przyszłości.

źródło: Dziennik Lokalny Warszawa

Informacje o osadzonym

Sygnatura sprawy: 2567/M/07
Numer identyfikacyjny: 1222/07/7

  • Imię: Jan
  • Nazwisko: Kowalski
  • Wiek: 99 lat
  • Miasto: Warszawa
  • Województwo: mazowieckie

Identyfikator więzienny: 1149907/R
Status przydziałowy: 4+

Zakład karny: 54L
Oficer prowadzący: sier.Jerzy Stolica

Informacje dla strażników

Osadzony jest bardzo agresywny, zaleca się wyjątkową ostrożność oraz izolacje od innych więźniów, jak również stałą obserwację.